samiec czy samica szczurka - jaką płeć wybrać

Dopiero po wielu argumentach osób z ogromnym doświadczeniem mogę się z Wami podzielić powodami, dla których wybrałam stado płci męskiej.

Samiczki szczurków są szybsze, dlatego dla osób, które po raz pierwszy decydują się na te zwierzaki nawiązanie z nimi relacji może stanowić wyzwanie.
Samiczki szczura mają często ruję, a co za tym idzie potrzebę budowania i obrony gniazda. Oznacza to silny instynkt terytorialny, zniszczenia i przesuwania.

Samce z kolei są spokojniejsze, wolniejsze, nieco większe, bardziej chętnie do kontaktu z człowiekiem.

Co prawda samce bez kastracji wydzielają nieco bardziej intensywny zapach od samic, jednak wcześnie przeprowadzona kastracja w okolicach 4. miesiąca ten problem wyklucza i wyrównuje zapach odchodów samic i samców.

Od ogólników oczywiście mogą wystąpić wyjątki i zapewniam, że zarówno samce, jak i samice mogą być bardzo kontaktowe i bardzo kochane lub wycofane i niezbyt chętne do kontaktu z człowiekiem. Ważne aby przyszły właściciel miał świadomość, że każdy szczurek ma swój indywidualny charakter i usposobienie, i należy je uszanować.

Co jest super fajne w przypadku szczurków – ich duża stadność sprawia, że mając szczurka niechętnego do kontaktu z ludźmi można adoptować do stada kolejnego i próbować innych technik oswajania, co może skutkować ostatecznie otrzymaniem towarzyskiego szczurzego kompana.

Ostatecznie odpowiedź na pytanie czy samiec czy samica szczurka należy wyłącznie do Ciebie 🙂

samiec czy samica szczurka