zniszczenia których należy się spodziewać

Tak, niestety nie da się ukryć, że za określeniem gryzoń, bo do tej grupy należą szczury idzie gryzienie przedmiotów. Szczególnie narażone i chętnie przegryzane są kable – tutaj z pomocą przyjdzie Wam peszel – takie sprytne urządzenie do owijania kabli do nabycia np. w Castoramie lub oczywiście Internecie. Uważajcie jednak na ładowarki i słuchawki – jeżeli nie lubicie częstych zmian tych sprzętów, lepiej wyróbcie sobie odpowiednie nawyki 😉

Narażone są też wszelkie krawędzie, zarówno ścian, jak i mebli, również obicia tapicerskie. Jak sobie z tym radzić? Podczas wybiegu należy mieć 100% uwagi dla ogonków! A jeszcze lepiej osobny pokój na wybiegi, który nie jest głównym pokojem do przyjmowania gości i macie w nim niewiele sprzętów.  Warto też rozważyć w ramach wybiegów duży kojec i ograniczanie powierzchni do harców! Nie łudźcie się jednak, szczurki są super sprawne i również w kojcu miejcie na nie czujne oko!

Ja mam osobny pokój na wybieg i na ten moment jeszcze nie „oberwał”, nie licząc listew drzwi nadgryzanych regularnie przez szynszyle – szczurki jednak na ten moment to istne aniołki, a nadszarpniętych drzwi nie ruszają. Mam jednak w ich klatce całe mnóstwo gryzaków i szarpaków, stale często wymienianych  o najróżniejszych teksturach i kształtach – tektura, drewno, tkanina i oczywiście smaczki.

zniszczenia których należy się spodziewać